Hoppa till sidans innehåll

Resultat Stenshultsrundan 2010


STENSHULTSRUNDAN 2010-10-23
134 st deltagare
Klass 1 F & P 0-6 600 m
1 Henrik Nedar Trollhättan FIK 03,13
2 Adam Stroud Stenshults IF 03,32
3 Albin Noord BMK Uddevalla 03,38
4 Anton Arvidsson Hälle IF 03,51
5 Alice Tersing OK Flundrehof 04,00
6 Algot Wedberg Ljungskile 04,05
7 Arwid Karlsson Stenshults IF 04,29
8 William Carlsson Uddevalla 04,52
9 Ebba Essén IFK Lane 05,01
10 Linnéa Gladh Sjuntorp 05,19
11 Elin Simonsson Uddevalla 05,51
12 Theo Stroud Stenshults IF 06,04
13 Rasmus Hilmersson TSOK Triathlon 06,08
14 Emilio Olsson Caroca Stenshults IF 10,02
       
       
Klass 2 F & P 7-8 1,2 km
1 David Eriksson   05,23
2 Alexander Carlsson   06,07
3 Joel Hermansson Stenshults IF 06,13
4 Elliot Stroud Stenshults IF 06,15
5 Maja Mattson Kroppskultur 06,16
6 Johanna Östblom GF Kroppskultur 06,32
7 Alvin Rödin Stenshult 06,33
8 Axel Jerlebo Uddevalla 06,41
9 Hanna Claesson IFK Lane 06,43
10 Anton Essén IFK Lane 06,44
11 Matilda Bengtsfors BOIS 07,06
12 Oscar Arvidsson Hälle IF 07,24
13 Elias Karlsson Stenshults IF 08,27
       
       
Klass 3 P 10 2 km
1 Jonathan Mattson Stenshults IF 09,42
2 Oscar Hultin IK Orient 09,45
3 Oliver Uttgren Tanums IF 09,58
4 Marcus Claesson Oddevold 10,04
5 Samuel Karle´n IK Orient 10,15
6 Hampus Kjellman Frändefors IF 10,34
7 Anton Wöhrer Bengtsfors BOIS 10,40
8 William Noord Stenshults IF 10,47
9 William Östblom HAIF 11,28
10 Edwin Karlsson Stenshults IF 12,05
       
       
Klass 4 F 10 2 km
1 Ylva Malmström Ljungskile 14,20
       
       
Klass 5 P 12 2,5 km
1 Marcus Lidman Munkedals IF 11,17
2 Benjamin Björklund Stenungsunds FI 11,20
3 Herman Nedar Trollhättans FiK 11,23
4 Arvid Malmström Hälle IF 11,43
5 Johannes Jonsson Hälle IF 12,27
6 Markus Svedin Groheds IF 14,44
       
       
Klass 6 F 12 2,5 km
1 Felicia Björklund Stenungsunds FI 12,41
2 Julia Nilsson IK Orient 13,16
3 Sanna Eriksson OK Alehof 14,48
       
       
Klass 7 P 14 2,5 km
1 Jacob Lidman Hälle IF 10,41
2 Jakob Enander IK Orient 11,01
       
       
Klass 8 F 14 2,5 km 
1 Maja Hultin IK Orient 11,57
2 Anna Gyllensten Uddevalla 13,06
       
       
Klass 10 P 16 5 km
1 Oliver Lämber Hälle IF 19,57
2 Jonatan Jacobsson Stenshults IF 26,31
       
       
Klass 12 K Elit 5 km
1 Sofia Enander IK Orient 23,49
2 Julia Ohlsson Uddevalla OK 25,01
3 Jonna Hagelbrand Säffle Friidrott 25,31
4 Helén Andreasson IK Orient 26,45
5 Johanna Apelryd Hälle IF 27,26
       
       
Klass 13 K 50 5 km
1 Maud Abrahamsson USK 37,48
2 Monica Andreasson Stenshults IF 39,33
       
       
Klass 14 Motion M & K  5 km
1 Samir Touam IK Jogg 22,51
2 Eric Karlsson HAIF 26,28
3 Carl-Ivar Johansson Uddevalla SK 27,03
4 Stefan Collén Lysekil 27,59
5 Eva-Liz Olsson Stenshults IF 28,01
6 Jörgen Karlsson Stenshults IF 28,02
7 Cecilia Emanuelsson Solvikingarna 28,15
8 Daniel Andrésen   28,22
9 Filip Eriksson Friskis & Svettis Uddevalla 28,32
10 Gunilla Olsson USK 28,38
11 Alexander Eriksson Herrestads AIF 29,16
12 Leif Jonsson Hälle IF 29,32
13 Marcus Andrésen   31,54
14 Johan Forsberg Ljungskile 32,34
15 Lisbet Collén Lysekil 34,29
16 Erik Olsson UA Tryckeri 34,33
17 Sara Malmström Ljungskile 36,15
18 Stefan Häll Gullmarens Centercourt 37,24
19 Lennart Eriksson Vattenfalls IF 38,55
20 Birgit Axelsson   39,08
21 Eva Wöhrer Bengtsfors BOIS 41,56
22 Marianne Andersson Uddevalla 44,22
23 Mats Nyman Vårgårda CK 45,49
       
       
Klass 15 M Elit 10 km
1 Emil Jansson Borssén Hälle IF 41,29
2 Joakim Engström Kongahälla AIK 41,47
3 Anton Bengtsson Stenungsund FI 45,05
4 Christian Åkesson Uddevalla SK 46,20
5 Augustixi-Dan Almasan   52,01
       
       
Klass 16 M 35 10 km
1 Peter Lublin Löpareklubben TV-88 40,41
2 Urban Eriksson Stenshults IF 45,57
3 Ulf Johansson IK Bergaström 48,28
4 Mathias Krantz Volvo Aero IF 54,39
       
       
Klass 17 M 40 10 km
1 Fredrik Eriksson Säffle FI 46,12
2 Johnny Lidman Hälle IF 46,29
3 Per-Olof Andersson Löpareklubben TV-88 47,54
4 Pär Noord BMK Uddevalla 48,01
5 Emanuel Olsson Volvo Aero 53,45
6 Petter Malmström Uddevalla SK 53,49
7 Max Davidsson Göteborg 57,28
       
       
Klass 18 M 45 10 km
1 Christer Pettersson Stenshults IF 46,40
2 Johan Angmyr USK 47,22
3 Ingvar Olsson Brattås CK 49,31
4 Ari Palola PKIF 50,40
5 Age Stålberg Åmål 53,02
6 Mats Enander IK Orient 54,08
7 Ragnar Hjärpe Stenungsunds OK 63,46
8 Lennart Tång Trollhättans SOK 65,01
       
       
Klass 19 M 50 10 km
1 Ramon de Paz Rivera IK Orient 47,46
2 Jan Bråthen Volvo Aero 48,04
       
       
Klass 20 M  55 10 km
1 Jan Hagelbrand Hagens AIK 50,56
2 Melker Härefors Volvo Aero IF 52,20
3 Kauko Kähkönen TIF 52,32
4 Jan Uddén Hälle IF 52,39
5 Leif Johansson Volvo Aero IF 59,15
6 Håkan Rahkola Stenungsunds OK 63,49
       
       
Klass 21 M 60 10 km
1 Jack Grönroos OK Alehof 51,47
2 Kello Rodrigez Kungshamn IF 60,08
       
       
Klass 22 Motion M & K  10 km
1 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 43,35
2 Anders Ohlsson Uddevalla OK 46,57
3 Magnus Johansson Skäret 48,47
4 Linda Tersing OK Flundrehof 52,02
5 Christer Forsberg Ljungskile 54,04
6 Kent Adolfsson Trollhättans IF 54,58
7 Peter Strömberg Trollhättans IF 55,41
8 Urban Wedberg Västerby 57,41
9 Thomas Karlsson Volvo Aero 58,42
10 Tomas Norlenius Anvac AB 59,39
11 Lars-Åke Andersén Volvo Aero 60,06
12 Anneli Sjögren TSOK Triathlon 62,09
13 Peeter Vöigemast Volvo Aero IF 63,05
14 Kent Holm Trollhättans IF 63,49
15 Ann Stenberg Polisen  Trollhättan 68,45
16 Ann Vilhelmsson Volvo Aero IF 70,44.2
17 Annica Emanuelsson Volvo Aero 70,44.9
Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

   

Stenshultsrundan Nr44

Lördag 20 oktober 2018

Resultat 2018

Bilder 2017

Segrare genom åren

Dam 5Km

Herr 10Km

Se mer bilder på

Facebook Stenshults IF

Hit Counter by Digits

 

Klubbmästare 2018

Lena Stroud

Linus Pettersson

 

 

 

Postadress:
Stenshults IF
Stenshult 810
45192 Uddevalla

Besöksadress:
Stenshult 810
45192 Uddevalla

Kontakt:
Tel: 0522662088
E-post: This is a mailto link

Se all info