Hoppa till sidans innehåll

Resultat Stenshultsrundan 2011


Resultat Stenshultsrundan 2011 excel dokument för nerladdning

 

Här är en länk till lite bilder 

 

STENSHULTSRUNDAN 2011-10-22
         
  Resultat Klass 1 F  & P -6 600 m  
         
1 Adam Stroud Stenshults IF 03,06  
2 Gustav Olausson   03,08  
3 Alfred Johansson SK Granan 03,14  
4 Algot Wedberg   03,25  
5 Saga Broberg SK Granan 03,29  
6 Hanna Eliasson Alingsås Triathlonklubb 03,37  
7 William Carlsson   03,45  
8 Tobias Larsson Tanums IF 03,47,2  
9 Linnea Gladh Sjuntorp 03,47,7  
10 Theo Stroud Stenshults IF 04,24  
11 Julia Lindström Brattås CK 04,26  
12 Elin Simonsson Uddevalla 04,28  
13 Ida-Karin Johansson Bokenäs IF 04,30  
14 Felicia Sandin Färgelanda 04,45  
15 Måns Wedberg   06,10  
16 Emilio Olsson Caroca Stenshults IF 06,23  
17 Max Nicklasson Kungälv 06,40  
18 Niklas Vallin Brattås CK 07,00  
19 Alvin Gladh Sjuntorp 08,50  
         
  Resultat Klass 2 F  & P 7-8 1,2 km  
         
1 David Eriksson OK Alehof 04,57  
2 Lukas Larsson Alingsås Triathlonklubb 05,09  
3 Albin Johansson SK Granan 05,20  
4 Alexander Carlsson   05,28  
5 Erik Murch Stora Höga 05,43  
6 Benjamin Uttgren Tanums IF 05,49  
7 David Johansson Bokenäs IF 05,59  
8 Ami Odalgård SK Granan 06,02  
9 Elin Olausson   06,12  
10 Leo Jonasson SK Granan 06,16  
11 Filip Mattsson Lerums Friidrott 06,17  
12 Henrik Nedar Trollhättans FIK 06,18  
13 Axel Jerlebo Uddevalla 06,20  
14 Timo Jonasson SK Granan 06,25  
15 Felicia Storm-Karlén Lidköpings Is 06,31  
16 Albin Noord BMK Uddevalla 06,45  
17 Anton Arvidsson Vallens IF 06,46,2  
18 Hanna Claesson HAIF 06,46,9  
19 Kristoffer Johansson SK Granan 06,56  
20 Joel Lund SK Granan 07,02  
21 Moa Hermansson Stenshults IF 07,09  
22 Linnea Savolainer TSOK Triathlon 07,29  
23 Arwid Karlsson Stenshults IF 07,32  
24 Jonatan Nilsson   08,02  
25 Elias Karlsson Stenshults IF 08,27  
26 Thea Gabrielsson Munkedal 09,08  
27 Emilia Sandin Färgelanda 09,17  
         
  Resultat Klass 3 P 10 2 km  
         
1 Erik Aronsson SK Granan 09,23  
2 Samuel Fredgren IFK Uddevalla 09,25  
3 Karl Johansson IFK Uddevalla 10,01  
4 Oscar Eliasson Alingsås Triathlonklubb 10,14  
5 Hampus Kjellman Frändefors IF 10,25  
6 William Noord BMK Uddevalla 10,32  
7 Joel Hermansson Stenshults IF 10,38  
8 Anton Chalto Stenshults IF 10,39  
9 Axel Samuelsson IFK Uddevalla 10,44  
10 Emil Spandén Frändefors IF 10,51,2  
11 Edwin Karlsson IFK Uddevalla 10,51,9  
12 Philip Hellgren IFK Uddevalla 10,59  
13 Oscar Arvidsson Vallens IF 11,08  
14 Felix Larsson Frändefors IF 11,20  
15 Hannes Abrahamsson IFK Uddevalla 11,47  
16 Jonatan Hermansson Frändefors IF 11,54  
17 Alexander Nilsson   12,32  
18 Alex Karlsson Uddevalla OK 12,49  
19 Alexander Utberg Frändefors IF 14,10  
20 Oskar Spandén Frändefors IF 14,24  
21 Jesper Bladh IFK Uddevalla 15,04  
22 Jens Sahlin Frändefors IF 20,00  
         
  Resultat Klass 4 F 10 2 km  
         
1 Ines Hagberg-Utgren Grästorp 10,39  
2 Lisa Amandusson Tanums IF 10,43  
3 Caroline Johansson SK Granan 11,04  
4 Isabell Nygren Tanums IF 11,09  
5 Elin Odalgård SK Granan 17,45  
         
  Resultat Klass 5 P 12 2,5 km  
         
1 Marcus Lidman Hälle IF 10,48  
2 Lucas Olsson Lidköpings IS 11,31  
3 Oscar Hultin IK Orient 11,33  
4 Oliver Uttgren Tanums IF 12,11  
5 Marcus Claesson Oddevold 13,17  
6 Robin Repo Wecklauf   13,19  
7 Axel Murch Stora Höga 13,31  
8 Isak Nygren Tanums IF 13,43  
9 Jonas Larsson Tanums IF 13,51  
10 Anton Tauson Stenshults IF 18,37  
         
  Resultat Klass 6 F 12 2,5 km  
         
1 Cornelia Storm-Karlén Lidköpings IS 11,40  
2 Tova Lindström Brattås CK 12,52  
3 Alma Johansson Alingsås Trihatlonklubb 14,09  
4 Frida Johnsson SK Granan 14,34  
5 Ylva Malmström Kroppskultur 14,37  
         
  Resultat Klass 7 P 14 2,5 km  
         
1 Jakob Enander IK Orient 10,21  
2 Jacob Lidman Hälle IF 10,25  
3 Gustaf Olsson Lidköpings IS 10,41  
4 Herman Nedar Trollhättans FIK 10,42  
5 Arvid Malmström Hälle IF 11,07  
6 Philip Krefting Ljungskile TK 12,23  
7 Joakim Karlsson Uddevalla AK 12,36  
         
  Resultat Klass 8 F 14 2,5 km  
         
1 Sandra Vallin Brattås CK 12,35  
2 Frida Hansson Stenungsunds FI 12,55  
3 Felicia Björklund Stenungsunds FI 12,57  
         
  Resultat Klass 9 Öppen M & K 2,5 km  
         
1 Mikael Bergman-Holm Uddevalla SK 12,27  
2 Micael Sörqvist Uddevalla SK 12,54  
         
  Resultat Klass 10 P 16 5  km  
         
1 Fredrik Johansson Tanums IF 24,17  
         
  Resultat Klass 11 F 16 5  km  
         
1 Amanda Thörnäs Högsäters GF 23,54  
2 Lovisa Keterlins SK Granan 25,23  
3 Sara Carlsson   28,41  
         
  Resultat Klass 12 K Elit 5  km  
         
1 Alice Kristiansen Tanums IF 24,56  
2 Malin Johansson SK Granan 25,15  
3 Helén Adréasson IK Orient 26,13  
4 Caroline Odalgård SK Granan 29,39  
5 Anna Johansson SK Granan 36,55  
         
  Resultat Klass 13 K 50 5  km  
         
1 Maud Abrahamsson Uddevalla SK 35,47  
2 Monica Engkvist Löparklubben.se 35,59  
3 Carina Blom-Karlsson Carina & Ewa 37,23  
4 Ewa Berg Ewa & Carina 37,41  
         
  Resultat Klass 14 Motion  M & K  5  km  
         
1 Daniel Offersson Herrestads Innebandy 22,57  
2 Janne Aronsson Aktiv Öresjö Multisport 23,07  
3 Samir Touam IK Jogg 23,37  
4 Martin Lärje Temmes Aktiv Öresjö Multisport 23,44  
5 Morgan Vallin Brattås CK 24,46  
6 Fredrik Karlsson Uddevalla AK 26,11  
7 Carl-Ivar Johansson Uddevalla SK 26,15  
8 Leif Jonsson Hälle IF 26,27  
9 Eva-Liz Olsson Stenshults IF 27,36  
10 Gunilla Olsson Uddevalla SK 28,08  
11 Magnus Eliasson Alingsås Triathlonklubb 29,08  
12 Stefan Collén Lysekil 29,58  
13 Jörgen Karlsson Stenshults IF 30,01  
14 Jenny Eriksson Munkedal 30,02  
15 Catharina Westerlind Stora Höga 30,55  
16 Per-Olof Andre`sen   31,40  
17 Lisbet Collén Lysekil 34,00  
18 Sara Malmström Uddevalla 34,27  
19 Julia Hagberg Grästorp 35,05  
20 Matilda Grantz Ljungskile 35,51  
21 Tony Grantz Ljungskile 35,52  
22 Tommy Lacandler Löparklubben.se 36,00  
23 May Hallsten Färgelanda 36,15  
24 Birgit Axelsson USK 36,38  
25 Elisabeth Högberg   43,11  
26 Mats Nyman Vårgårda CK 44,35  
27 Maria Andersson   47,46  
28 Birgitta Billskog   47,47  
         
  Resultat Klass 15 M Elit 10 km  
         
1 Per Ericsson TSOK Triathlon 41,30  
2 Joakim Engström Kongahälla AIK 42,23  
3 Anton Bengtsson Stenungsunds FI 42,36  
4 Elias Björnson Spring Åmål 43,23  
5 Matin Engelin Aktiv Öresjö Multisport 44,10  
6 Rickard Carlsson Trollhättans IF 44,31  
7 Philip Keterlins SK Granan 45,12  
8 Johan Andersson TSOK Triathlon 47,50  
9 Pawel Zavada Lidköpings IS 52,25  
10 Mattias Lundkvist Lidköpings IS 54,11  
11 Mikael Skrzypkowski SK Granan 55,02  
         
  Resultat Klass 16 M 35 10 km  
         
1 Gary Larsson Alingsås Triathlonklubb 44,22  
2 Urban Eriksson Stenshults IF 45,21  
3 Rikard Tallberg Aktiv Öresjö Multisport 46,25  
4 Markus Johnsson SK Granan 58,18  
5 Anders Broberg SK Granan 58,38  
         
  Resultat Klass 17 M 40 10 km  
         
1 Robert Stenberg Polisen Trollhättan 44,50  
2 Johnny Lidman Hälle IF 45,00  
3 Ronny Eriksson Stenshults IF 45,44  
4 Emanuel Olsson Volvo Aero 51,43  
5 Rikard Nedar Trollhättan FIK 51,54  
6 Kristian Savolainen TSOK Triathlon 52,00  
7 Petter Malmström Uddevalla SK 53,09  
8 Max Davidson IK Stern 57,39  
9 Per Aronsson SK Granan 61,32  
         
  Resultat Klass 18 M 45 10 km  
         
1 Christer Pettersson Stenshults IF 44,40  
2 Tomas Bengtsson Stenungsunds FI 45,14  
3 Mats Hallsten Färgelanda 45,52  
4 Jesper Fägersten Uddevalla SK 46,22  
5 Per-Olof Andersson LK TV-88 47,01  
6 Mats Kristiansson Volvo Aero 47,27  
7 Johan Angmyr USK 48,04  
8 Dan Johansson LK TV 88 49,10  
9 Dan Åke Johansson Peab IF 51,09  
10 Stefan Hornebrant Trollhättans IF 54,57  
11 Mats Enander IK Orient 55,18  
12 Ragnar Hjärpe Stenungsunds OK 60,36  
13 Jan Persson SK Granan 61,29  
14 Kent Holm Trollhättans IF 66,56  
         
  Resultat Klass 19 M 50 10 km  
         
1 Harri Mäkinen IF Kville 46,29  
2 Frank Adolfsson Trollhättans IF 46,45  
3 Ramon De Paz Rivera IK Orient 47,13  
4 Peter Edwardsson Hönö Röd 48,33  
         
  Resultat Klass 20 M 55 10 km  
         
1 Bengt Ohlsson Tanums IF 47,04  
2 Lennart Hansson Pantern Running Club 47,36  
3 Jan Hagelbrand Hagens AIK 49,59  
4 Melker Härefors Volvo Aero FF 54,33  
5 Leif Johansson Volvo Aero Corporation 57,07  
         
  Resultat Klass 21 M 60 10 km  
         
1 Kauko Köhkönen TV 88 49,34  
2 Kello Rodriguez IK Granit 59,31  
3 Lars Lindberg Trollhättans IF 60,26  
4 Leif Larsson HGF 60,58  
5 Clas-Olov Ahnell Lundqvist Byggförvaltning 62,15  
6 Conny Ohlsson IFK Göteborg 63,32  
         
  Resultat Klass 22 Motion M & K 10 km  
         
1 Chrisoffer Ohlsson Uddevalla OK 43,33  
2 Anders Ohlsson Uddevalla OK 46,58  
3 Age Stålberg Hagens AIK 52,09  
4 Per Larsson Volvo Aero FF 52,41  
5 Maria Jansson Spring Åmål 53,46  
6 Niklas Einarsson Kungsbacka 53,51  
7 Per-Olof Blom Friskis o Svettis 54,19  
8 Ann-Christin Oberlé TV88 54,37  
9 Johan Sjöberg Uddevalla CK Triathlon 54,59  
10 Jonatan Jacobsson Stenshults IF 55,34  
11 Carina Bent TV 88 56,34,5  
12 Gunnar Håkansson Volvo Aero FF 56,34,6  
13 Sofia Kay Vänersborgs SK 56,43  
14 Lars-Olof Axelsson Uddevalla 56,45  
15 Stig Simonsson Torslanda 57,20  
16 Cecilia Petersson Brattås CK 58,08  
17 Andreas Tauson Stenshults IF 58,54  
18 Kjell Grönlund Stenshults IF 59,22  
19 Johan Zetterberg USK 60,24  
20 Thomas Karlsson Volvo Aero 61,38  
21 Cecilia Emanuelsson Solvikingarna 63,39  
22 Olle Persson Mölndal 63,41  
23 Pia Carlsson   64,08  
24 Veronica Andersson Volvo Aero 65,11  
25 Madeleine Blom Friskis o Svettis 65,22  
26 Annika Askengren TV88 65,43  
27 Sverker Törnqvist Askim 65,50  
28 Tina Lindblom Vänersborgs SK 68,44  
29 Thomas Högberg   72,56  
30 Mariana Tronsén Tanums IF 76,07  
31 Ida Siggelkow Volvo Aero FF 88,09  
Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

   

Stenshultsrundan Nr44

Lördag 20 oktober 2018

Resultat 2018

Bilder 2017

Segrare genom åren

Dam 5Km

Herr 10Km

Se mer bilder på

Facebook Stenshults IF

Hit Counter by Digits

 

Klubbmästare 2018

Lena Stroud

Linus Pettersson

 

 

 

Postadress:
Stenshults IF
Stenshult 810
45192 Uddevalla

Besöksadress:
Stenshult 810
45192 Uddevalla

Kontakt:
Tel: 0522662088
E-post: This is a mailto link

Se all info