Hoppa till sidans innehåll

Resultat Stenshultsrundan 2012


 

LoggaRundan

   lördag 20 oktober 12 grader, regnskurar  
      Banan var maxblöt och hal  
         
  Klass 1 F & P 0-6 600 meter  
Plac.   Namn Klubb Tid
1 916 Alexander Göransson Uddevalla 03,43
2 912 Ida-Karin Johansson Bokenäs IF 03,44
3 913 Davis Johansson   03,45
4 901 Elias Mattson IK Baltichov 03,54
5 909 Theo Stroud Stenshults IF 03,58
6 907 Alina Hellberg   03,59
7 900 Hannes Arvidsson Vallens IF 04,23
8 903 Emilio Olsson Caroca Stenshults IF 04,47
9 917 Felicia Johansson Trollhättan 04,49
10 919 Måns Wedberg Västerby 05,04
11 910 Thilly Eriksson Stenshults IF 05,07
12 911 Isabella Gonsalves   05,26
13 915 William Göransson Uddevalla 05,28
14 905 Max Engström Kungälv 05,52
15 914 Milo Lilja Uddevalla 06,28
16 918 Tuva Johansson Trollhättan 07,26
17 908 Adrian Gabrielsson Munkedal 07,53
18 902 Noah Hellström   08,17
19 906 William Karlsson Stenshults IF 13,17
         
  Klass 2 F & P 7-8 1200 meter  
1 938 Arvid Stubberöd Ljungskile TK 05,37
2 937 Oskar Johansson   05,48
3 934 Adam Stroud Stenshults IF 05,56
4 941 Algot Wedberg Västerby 06,03
5 926 Anton Arvidsson Vallens IF 06,15
6 935 William Carlsson Herrestads AIF 06,22
7 929 Saga Broberg SK Granan 06,40
8 928 Isak Gunnarsson   06,47
9 939 Hanna Eliasson Alingsås Triathlonklubb 06,48
10 936 Albin Noord BMK Uddevalla 06,49
11 927 Moa Hermansson Stenshults IF 06,50
12 932 Arvid Karlsson Stenshults IF 07,11
13 930 Agnes Lund SK Granan 07,54
14 940 Linnea Savolainen TSOK Triathlon 08,09
15 933 Thea Gabrielsson Munkedal 08,11
16 931 Elin Simonsson Uddevalla 08,46
         
  Klass 3 P 10 2 km  
1 960 Alexander Carlsson Herrestads AIF 09,49
2 962 Gustav Isaksson Vallens IF 09,54
3 963 Erik Murch Vallens IF 09,58
4 953 Joel Hermansson Stenshults IF 10,04
5 951 Oscar Arvidsson Vallens IF 10,11
6 956 Abbe Broberg SK Granan 11,17
7 952 Filip Mattson Lerum Friidrott 11,31
8 961 Linus Backlund TSOK 11,35
9 959 Eliot Stroud Stenshults IF 11,47
10 955 Joel Lund SK Granan 13,17
         
  Klass 4 F 10 2 km  
1 978 Linnea Persson Uddevalla Sim 10,26
2 980 Felicia Storm-Karlén Lidköpings IS 11,34
3 983 Frida Johansson Bäckefors IF 11,55
4 982 Clara Johansson Bäckefors IF 12,26
5 979 Hanna Claesson HAIF 13,00
         
  Klass 5 P 12 2,5 km  
1 617 Ludvig Ferdinandsson Vallens IF 11,27
2 615 Jonathan Mattson   11,48
3 619 William Noord BMK Uddevalla 11,50
4 612 Oskar Hultin IK Orient 11,51
5 622 Samuel Fredgren IFK Uddevalla 12,13
6 618 Simon Häll IK Orient 12,42
7 620 Oskar Eliasson Alingsås Triathlonklubb 12,51
8 611 Karl Johansson Hälle IF 12,52
9 616 Ediwn Karlsson Stenshults IF 13,02
10 613 Marcus Claesson IK Oddevold 13,15
11 610 Hampus Kjällman Frändefors IF 14,01
12 621 Hugo Jansson GFK 14,53
         
  Klass 6 F 12 2,5 km  
1 637 Sofia Johansson Bäckefors 12,54
2 636 Ylva Malmström Kroppskultur 15,02
         
  Klass 7 P 14 2,5 km  
1 646 Arvid Malmström Groheds IF 10,46
2 648 Gustaf Olsson Lidköpings IS 11,19
3 647 Joakim Karlsson Stenshults IF 14,05
         
  Klass 8 F 14 2,5 km  
1 666 Cornelia Storm-Karlén Lidköpings IS 11,38
2 662 Sandra Vallin Brattås CK 11,53
3 664 Tova Lindström Brattås CK 12,49
4 661 Felicia Björklund Stenungsunds FI 13,25
5 663 Maria Arvidsson Brattås CK 13,54
6 665 Veronika Lundgren Majornas IK 16,09
         
  Klass 9 Motion K & M  2,5 km  
    inga deltagare i klass    
         
  Klass 10 P 16 5 km  
1 717 Jacob Lidman Hälle IF 23,05
2 721 Karl Olsson Uddevalla 23,45
3 716 Jacob Enander Lysekil 24,52
4 719 Simon Häll IK Orient 30,41
5 718 David Lundgren Majornas IK 30,50
6 720 Rawi Rungrueang Uddevalla BTK 30,59
         
  Klass 11 F 16 5 km  
1 733 Maja Hultin IK Orient 23,52
2 731 Sara Carlsson USK 26,08
3 732 Laura Vilkeviciute   28,26
         
  Klass 12 K Elit 5 km  
1 752 Helena Nyqvist Uddevalla SK 27,22
2 753 Åsa Magnor USK 29,16
3 751 Tove Johansson SK Granan 38,53
         
  Klass 13 K 50 5 km  
1 778 Carina Blom-Karlsson   37,14
2 777 Gunilla Svensson USK 38,48
         
  Klass 14  Motion K & M 5 km  
1 378 Pär Noord UIS 23,17
2 373 Niklas Johansson Hälle IF 24,53
3 392 Mattias Persson Groheds IF 25,07
4 389 Tony Grantz   25,54
5 370 Leif Jonsson Hälle IF 26,36
6 379 Peter Stubberöd Uddevalla SK 27,50
7 390 Stefan Andersson   28,18
8 391 Per-Olof Kallio Färgelanda 28,25
9 372 Lars Claesson USK 28,48
10 382 Amanda Backlund IK Orient 29,48
11 374 Eva-Liz Olsson Stenshults IF 29,53
12 376 Jenny Eriksson Munkedal 31,10
13 367 Jörgen Karlsson Stenshults IF 32,04
14 380 Robert Mattson Stenshult 32,38
15 384 Ullrika Hellman   32,41
16 388 Lisa Blom Stenshults IF 32,51
17 369 Per-Olof Andrésen   33,46
18 385 Catharina Westerlind   34,52
19 362 Sara Malmström   35,09
20 386 Eva Nilsson IK Granit 38,22
21 381 Martina Gabrielsson TSOK 38,49
22 363 Birgit Axelsson USK 39,07
23 387 Hans-Evert Nilsson IK Granit 40,52
24 383 Thomas Rodin Uddevalla 43,58
25 375 Stefan Häll Lysekil 48,11
26 377 Mats Nyman Vårgårda CK 49,48
27 365 Marianne Andersson   82,55
28 364 Agnetha Johansson   82,59
         
  Klass 15 M Elit 10 km  
1 837 Joakim Engström Kongahälla AIK 41,55
2 835 Anton Bengtsson Stenungsund Friidrott 42,18
3 846 Per Ericsson Trollhättans SOK Triathlon 42,41
4 847 Jari Repo Trollhättans IF 43,49
5 844 Tobias Govik Stångenäs AIS 46,00
6 836 Jesper Svensson Uddevalla 48,57
7 843 Jörgen Eriksson SK Granan 49,00
8 840 Jimmy Nordström Lidköpings IS 49,02
9 842 Martin Persson SK Granan 50,20
10 841 Jesper Rahm Lidköpings IS 50,34
11 838 Patrik Johansson   56,25
12 845 Stefan Emanuelsson Klubb far & son 64,14
         
  Klass 16 M 35 10 km  
1 857 Erik Framme Hälle IF    Segrare 2012 41,41
2 856 Peter Lublin LK TV-88 42,04
3 851 Urban Eriksson Stenshults IF 46,44
4 855 Tommy Blom Stenshults IF 54,23
5 853 Anders Broberg SK Granan 62,37
6 854 Mikael Andersson IK Granit 64,44
         
  Klass 17 M 40 10 km  
1 870 Janne Aronsson Aktiv Öresjö Multisport 47,19
2 871 Martin Länje Temmes Aktiv Öresjö Multisport 50,02
3 869 Sven-Arne Karlsson Trollhättans SOK 52,42
4 868 Ronny Eriksson Stenshults IF 54,39
5 866 Max Davidsson IK Stern 56,55
6 872 Emanuel Olsson Volvo aero 57,56
         
  Klass 18 M45 10 km  
1 881 Jesper Fägersten USK 45,16
2 883 Johnny Lidman Hälle IF 47,13
3 884 Ove Jacobsson IK Granit 47,48
4 886 Per-Olof Andersson LK TV-88 53,47
5 885 Magnus Emanuelsson Klubb far & son 56,15
6 882 Jörgen Johansson   56,53
         
  Klass 19 M 50 10 km  
1 542 Christer Pettersson Stenshults IF 46,04
2 544 Ramon De Paz Rivera IK Orient 49,07
3 548 Jan Bråthén Volvo 50,05
4 541 Morgan Fält ? 51,13
5 547 Gert Karlsson IK Granit 54,49
6 550 Dan Jonasson LK TV-88 55,24
7 545 Stefan Hornebrant Trollhättans IF 56,03
8 546 Ragnar Hjärpe Stenungsunds OK 71,17
         
  Klass 20 M 55 10 km  
1 562 Melker Härefors Volvo Aero 56,43
2 561 Leif Johansson Trollhättan 66,20
         
  Klass 21 M 60 10 km  
1 586 Clas-Olov Ahnell Lundqvist byggförvaltning 66,37
2 581 Roger Buhrman Volvo Aero 67,27
3 584 Håkan Rahkola Stenungsunds OK 69,26
4 583 Anders Törnqvist Elefantens IF 111,20
         
  Klass 22 Motion M & K  10 km  
1 470 Fredrik Karlsson Stenshults IF 56,52
2 468 Madeleine Hansson   58,00
3 469 Peter Ferm   59,15
4 471 Mats Enander Lysekil 60,11
5 477 Joel Dahlén Trollhättan 60,18
6 478 Christer Grunander Fagerviks MS 61,51
7 464 Therese Johansson Volvo 64,01
8 474 Veronica Andersson Volvo Aero 64,43
9 462 Krister Karlsson   66,04
10 465 Kent Holm Trollhättans IF 67,07
11 473 Annica Norlenius Volvo Aero FF 70,40
12 463 Peeter Vöigemast Volvo Aero 70,41
13 476 Rolf Fager Stenungssunds friidrott 72,41
14 472 Cecilia Emanuelsson Solvikingarna 73,19
15 466 Patrick Lindgren Ljungskile 76,56
16 467 Pernilla Lindgren Ljungskile 76,56
Erik Framme Hälle IF Segrare Stenshultsrundan 2012
Maja Hultin IK Orient Segrare Stenshultsrundan 2012
Resultat Stenshultsrundan 2012 Stenshultsrundan 20 oktober 2012



   

Lördag 19 oktober 2019

Resultat 2018

Bilder 2017

Segrare genom åren

Dam 5Km

Herr 10Km

Se mer bilder på

Facebook Stenshults IF

Hit Counter by Digits

 

Klubbmästare 2018

Lena Stroud

Linus Pettersson

 

 

 

Postadress:
Stenshults IF
Stenshult 810
45192 Uddevalla

Besöksadress:
Stenshult 810
45192 Uddevalla

Kontakt:
Tel: 0522662088
E-post: This is a mailto link

Se all info